top of page

Filtre stlačeného vzduchu Hiross

Rýchly kontakt

Vlastnosti

Nebezpečenstvo skryté vo vzduchu, ako sú prach, olej, vlhkosť a ďalšie prímesi, znamenajú až miliardu častíc na meter kubický stlačeného vzduchu. Zo samotného kompresora sa obvykle uvoľňuje mazací olej, z potrubia zase hrdza a vodný kameň, čo môže mať pre prevádzku nepriaznivé následky.

Filter stlačeného vzduchu využíva na odstránenie nežiadúcich nečistôt prepracovaný viacstupňový proces, ktorý zabezpečuje dôkladnú filtráciu stlačeného vzduchu. Ako filtračné médium je použité borosilikátové filtračné vlákno, ktoré má mimoriadne vysoký filtračný objem a aktívne odpudzuje olej a vodu. Filter je vybavený účinnou ochranou proti spätnému chodu olejových kvapiek.

V porovnaní s typickými filtrami sa vďaka týmto prednostiam predlžuje životnosť vložky, znižuje tlaková strata a v konečnom dôsledku aj prevádzkové náklady pri zabezpečení vyššej filtračnej účinnosti.

Široká rada rozmerov so závitovým alebo prírubovým pripojením a vzduchových výkonov s 5-mi filtračnými triedami pokrýva všetky priemyselné potreby.

Filtrácia kombinuje vysokú pracovnú účinnosť 99,9999% s mimoriadne nízkou tlakovou stratou. Triedy filtrácie: 3 um - 1 um - 0,01 um - aktívne uhlie.

Literatúra

bottom of page