top of page

Kondenzačné sušiče stlačeného vzduchu

kondenzacny susic ku kompresoru kondenza

Model AMD

susicka vzduchu ku kompresoru

Model ACT

Vlastnosti

Kondenzačné sušiče zaisťujú vysoko účinné sušenie stlačeného vzduchu na rosný bod 3 ° C a ponúkajú presné riadenie rosného bodu a spoľahlivú prevádzku v rozsahu 0 - 100% kapacity sušiča.

Vyššie rady sušičov sú vybavené automatickou úspornou funkciou, ktorá zaisťuje automatické vypnutie chladiaceho kompresora pri malých či nulových prietokoch a automatické zapnutie pri obnovenom zaťažení vzduchového okruhu. Vďaka tomu možno pri nočných zmenách, víkendoch alebo odstávkach technológie znížiť spotrebu energie na minimum.

Sušiče sú k dispozícii aj ako vodou chladené modely. Chladenie vodou sa používa v tých prípadoch, keď by použitie vzduchom chladených kondenzátorov mohlo viesť k prevádzkovým problémom (napr. Inštalácia v uzavretých alebo horúcich priestoroch) alebo tam, kde je k dispozícii zdroj chladnej vody.

Rýchly kontakt

Literatúra

Ino­vo­vaný kon­den­začný sušič ACT - premium

Rada sušičov stlačeného vzduchu Friulair ACT (Aluminium Cooling Technology) je zameraná hlavne na zníženie spotreby energie.

Hlavné vlastnosti sú:

  • nízky pokles tlaku aj pri rozdieloch zaťaženia;

  • nízka spotreba energie vďaka výmenníku tepla ALU-DRY, vysoko účinným kompresorom, inovatívnemu obtokovému ventilu horúceho plynu a systému odvodu kondenzátu s nulovou stratou (vrátane ACT 180);

  • konštantný tlakový rosný bod pri rôzmych podmienkach zaťaženia;

  • funkčnosť aj pri maximálnych pracovných podmienkach (prívod vzduchu 70 ° C a teplota okolia 50 ° C)

bottom of page